MŮJ DŮM

Zásady urbanistického, architektonického a výtvarného řešení domu + plánky z Projektové dokumentace

Zásady urbanistického, architektonického a výtvarného řešení

Projekt Rezidence pod Pálavou tvoří deset shodně řešených rodinných domů v řadovém uspořádání, přičemž domy jsou navzájem pravidelně posunuty jak výškově, tak půdorysně.

Rodinný dům je tvořený dvěma hmotami. Základní prvek domu představuje prostorné první podlaží na terénu a do krovu vestavěná další dvě obytná podlaží. Jako reminiscence tradičních hospodářských stavení je k objektu přes krček připojena ze strany zahrady jednopodlažní hmota s plochou střechou, která je koncipována na celou šířku parcely.

Vzniklý, nahoru otevřený prostor je využitý pro otevřené atrium. Prosklené atrium i velkoformátové skleněné dveře na terasu, nabízejí nejen maximum denního světla, ale i dech beroucí výhled na majestátní pálavské svahy, a to z každého místa obytného přízemí.

Exteriérové prvky a povrchy všech domů jsou řešeny tradičními i soudobými kvalitními materiály, jako je štuková omítka, lícové zdivo, dřevo, vápenec atp. Cílem je, aby vzhled nové ulice nebyl jednotvárný, ale zároveň aby byl sjednocen společnými prvky a zapadl tak moderně do rázu jihomoravských stavení. V domech budou dřevěná eurookna s izolačním trojsklem. Interiérové dveře budou dřevěné, osazené do dřevěných obložkových zárubní, plné nebo s průsvitným zasklením či částečně nebo plně prosklené. Střešní krytina bude řešena moderní hladkou krytinou Bramac Tegalit.

 

Dispoziční řešení

Dispoziční řešení domu je koncipováno jako jeden velký obytný a současně komunikační prostor, který se otvírá jak horizontálně, tak vertikálně. Snahou bylo eliminovat chodby. Soukroměji koncipované obytné místnosti jsou od obytného prostoru odděleny vnitřními dveřmi.

Přízemí – 1. nadzemní podlaží

Vstup do domu je realizován z průjezdné komunikace a chodníku od severu, stejně jako vjezd do garáže. Z předsíně je přístupná koupelna se sprchou a WC, garáž a technická místnost. Následuje hala se schodišťovým tělesem, které prochází přes tři podlaží až do hřebene střechy. Ve střední části přízemí je jídelna s kuchyňskou linkou, případně i s pracovnou. Kolem nahoru otevřeného atria se projde do prostorného obývacího pokoje s krbem, ze které je výstup na zahradní terasu.

 

Podkroví – 2. nadzemní podlaží

V tomto patře je ložnice se samostatnou šatnou a další universální pokoj s průchodem na atraktivní terasu s výhledem na Pálavu. Mezi oběma pokoji ve 2. nadzemním podlaží je prostorná koupelna s vanou a sprchou a samostatné WC. 

 

Zvýšené podkroví – Open space

Ve 3. nadzemním podlaží je další prostorný pokoj, který lze využít jako dětský pokoj, místnost pro koníčky či pracovnu.

Na vlastním pozemku každého domu je zajištěno parkování 2 osobních vozidel, přičemž jedno bude v garáži. Vjezd do garáže je opatřen zateplenými sekčními výsuvnými vraty z hliníkových panelů, otevírání dálkovým ovládáním.


Interiér domu lze pojmout rozličným způsobem, jak naznačují videa dvou různých projekčních ateliérů:

Video 1 – Martin Lucci
Video 2 – Daniel Lipskij

 

Variabilní možnost dodávky – DŮM K FINÁLNÍMU DOKONČENÍ INTERIÉRU (DFD)

Celá venkovní stavba je dodávána podle projektové dokumentace, z materiálů a v barevnosti cca tak, jak je naznačeno ve vizualizacích.

Střešní okna

Střešní okna v podkrovní části domů směrem do ulice, jsou navržena u domů č. 3, 5 a 6 jako klasická střešní okna a u ostatních domů jako okna vikýřová. Vikýře jsou vlastně atraktivní variantou řešení střešních oken. Vikýře nabízejí větší výhled do okolí, prosvětlují prostor a také výrazně zvětšují využitelnou plochu podkroví.

Fasáda

Většina domů má klasickou omítkovou fasádu v několika odstínech. Výjimku tvoří domy č. 5 a 9, které jsou navrženy s lícovými cihlovými pásky. Lícové pásky Klinker jsou luxusní alternativou běžné omítkové fasády. Tyto cihlové pásky se hodí i na místech vystavovaných extrémním povětrnostním podmínkám a jsou odolné vůči vyblednutí.

 

Z hlediska vnějšího vzhledu stavby lze řešit variantně pouze tyto části budovy:

1. Garáž

Místnost garáže (UP 20 m2) lze upravit výměnou garážových vrat za dvě okna do ulice a dalšími úpravami v interiéru (podlahy, osvětlení, rozvody atd.) na pěknou prostornou místnost (dětský pokoj, pokoj pro hosty, kancelář). Vstup z předsíně zůstává stejný a přímo naproti je také malá toaleta se sprchou. V základní ceně DFD je garáž, případný vzniklý cenový rozdíl bude spolu s případnými dalšími klientskými změnami doúčtován do kupní ceny. V případě rezervace a podpisu SOSBK před zahájením prací na hrubé stavbě domu, se můžete rozhodnout, které z variant 

2. Pergola nad venkovním parkovacím stáním

Projektová dokumentace a stavební povolení nabízí možnost výstavby jednoduché pergoly nad venkovním parkovacím stáním (nikoliv zděné garáže). V základní ceně DFD pergola není, vzniklý cenový rozdíl bude spolu s případnými dalšími klientskými změnami doúčtován do kupní ceny.

3. Zahradní terasa

V projektové dokumentaci je zakreslen návrh velikosti a tvaru terasy. Nabízí se možnost úpravy velikosti a tvaru terasy, umístění jakéhokoliv typu pergoly atp. V základní ceně DFD je betonová plocha bez vrchního povrchu o velikosti 20 m2, vzniklý cenový rozdíl bude spolu s případnými dalšími klientskými změnami doúčtován do kupní ceny.

4. Menší stavba na zahradě

Nabízí se možnost vybudovat na zahradě menší stavbu: bazén, vinný sklípek, zahradní domek atp. V základní ceně DFD není žádná menší stavba na zahradě.

 

Plánky podlaží z projektové dokumentace

Přízemí – 1. nadzemní podlaží (domy 2, 3, 5, 7, 8, 9)

Podkroví – 2. nadzemní podlaží (domy 2, 4, 7, 8, 9)

Podkroví – 2. nadzemní podlaží (domy 3, 5, 6)

Zvýšené podkroví – Open space (domy 2, 4, 7, 8, 9)